דבר המנכ"ל

שלום רב,

אני שמח מאוד להצטרף לקהילת האוניברסיטה עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ח. אני נכנס לתפקידי כמנכ"ל האוניברסיטה מתוך תחושת שליחות ותוך הבנה עמוקה של חשיבות האוניברסיטה העברית לעיר ירושלים, למדינת ישראל ולעולם המדע בכללותו. העשייה היומיומית באוניברסיטה – הן במחקר ובהוראה והן בשירותי המנהלה - הינה נכס שלא יסולא בפז, ותפקידי לסייע, לטפח ולקדם את העשייה המדעית, החברתית והיצירתית שמתבצעת כאן ימים כלילות.

כפי שחלקכם יודע, אני חדש באוניברסיטה. אני מגיע לכאן אחרי 23 שנים בתעשיית ההיי-טק, כשבתפקידי האחרון כיהנתי כסגן-נשיא בחטיבת החדשנות של אינטל. היכרותי עם האוניברסיטה נובעת מחמש שנות לימודים כאן – בתואר הראשון והשני, וכן מכהונה של ארבע שנים בות"ת – הועדה לתקצוב ותכנון של המועצה להשכלה גבוהה.

השבועות הקרובים רגישים מאוד עבורנו. כולנו תקווה שבקרוב ייחתם הסכם ארוך טווח עם ות"ת ומשרד האוצר על תכנית שיקום וצמיחה לאוניברסיטה. הסכם זה חשוב מאוד עבורנו שכן הוא טומן בחובו אפשרות לצמיחה ופריחה של האוניברסיטה בשנים הקרובות, ויאפשר את ההשקעה הנדרשת לנו במחקר ובהוראה. יחד עם זאת הוא גם מציב בפנינו אתגרים רבים ומורכבים בניהול ובתפיסת ההפעלה של האוניברסיטה. כבר בזמן הקרוב נידרש כולנו יחד להתמודד עם אתגרים אלו, וזו לא תהיה התמודדות פשוטה. כולי תקווה שנירתם כולנו למשימה, שנדע להתמודד עם האתגרים העומדים בפנינו, ויחד נצעיד את האוניברסיטה לעידן חדש של מצוינות ושגשוג.

ישי פרנקל